Film jak zostać kotem – zabawne kompendium psychologiczne o rodzinnych relacjach

Stare przysłowie mówi, że jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać, jak i one. W bolesny sposób przekonał się o tym Tom Brand główny bohater komedii Barry’ego Sonnenfelda pod tytułem „Jak zostać kotem”: https://film-milosc.pl/jak-zostac-kotem-caly-film-po-polsku-online/

Do czego musiał przywyknąć Tom w ciele kota?

No na pewno do tego, że ma cztery łapy, wąsy i ogon, a ponadto miauczy. Po drugie nie spodobała mu się zapewne poranna toaleta i przymus korzystania z kuwety. Równie uciążliwe było dla niego jedzenie z miski i spanie na podłodze. On wielki pan przywykł do całkiem odmiennych warunków bytowych. Nie mógł sobie również pogodzić się z tym, że został zdegradowany do roli firmowej maskotki.

Kiedy miała zakończyć się jego kara?

Jako że Tom całkowicie zaniedbywał rodzinę, jego zaskakująca metamorfoza miała trwać, dopóki nie naprawi wszystkich krzywd wyrządzonych bliskim i dopóki nie zrozumie, co jest w życiu naprawdę ważne. Nie jest zaskoczeniem zatem, iż ponowna przemiana w człowieka następuje dopiero na końcu filmu. W końcu Tom dostrzega, że prawdziwe bogactwo to posiadanie rodziny.

Film jak zostać kotem – dlaczego jego twórcy zdecydowali się na taki wariant?

Zapewne wiedzieli, że taki scenariuszowy trik spodoba się widowni i przyciągnie do kin nie tylko najmłodszych. Poza tym komedia na podłożu science fiction zawsze ma powodzenie u widzów. Można się na niej popłakać zarówno ze śmiechu, jak i ze wzruszenia. Tak to już jest, że wszystko, co kończy się szczęśliwie, zawsze przypada nam do gustu. Jeśli do tego dodać odrobinę czułości i zwroty akcji połączone z doskonałą grą aktorską, to przepis na sukces niemal murowany. W końcu kto oprze się urokowi puszystego słodziaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *